Petra Zindler & BAND 

(dříve Lechaim!)

Kdo je členy našeho tria?

Petra Zindler - zpěvačka Moravského divadla Olomouc, skladatelka, autorka mnoha písní, které hraje například Rádio Rubi, Rádio Petrov či rádio Kiss Publicum. Další nahrávky a fotografie naleznete na jejím webu www.zpevackazolomouce.cz 

Igor Dněprov - člen Moravské filharmonie Olomouc, kde vede skupinu druhých houslí. Pochází z Ukrajiny a židovský repertroár je jeho srdcová záležitost. Vystupuje příležitostně se sólovými projekty převážně komorní hudby.

Richard Mlynář - člen orchestru Moravského divadla Olomouc, jazzman a skladatel. V letech 2004 - 2005 absolvoval jako klavírista evropské turné muzikálu Jesus Christ Superstar v americké produkci. Dlouho také spolupracoval s B side bandem a Vojtou Dykem.


Klezmer hudba

Žánr klezmer vznikl v 19. a 20. století a skutečně si získal mnoho svých hudebních příznivců. Když se řekne klezmer music, tak se v podstatě jedná o původní lidovou hudbu východoevropských Židů. Klezmer hudba vychází z taneční hudby, která se ponejvíce interpretuje při různých slavnostech nebo svatbách. Hledáte v současné době klezmer band?

Petra Zindler & BAND doslova žije tímto žánrem a klezmer muzika v jejich podání zasáhne nejedno lidské srdce. Židovská hudba je svým způsobem velmi temperamentní a specifická. V jejich podání se jedná o výjimečný výkon.