Tvůrci a interpreti

Můj děda je čert

VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA www.mujdedajecert.cz

Tomáš Zindler - autor, režisér, skladatel

- režisér, kameraman, hudebník a autor úspěšného retro muzikálu VLAK DO NEBE. Je majitelem filmového a nahrávacího studia 3creation (www.3creation.eu). Mezi jeho celovečerní snímky vysílané mimo jiné i NA ČT patří ROUTE 66 - MAINSTREET U.S.A., ROUTE 66 - REVISITED, ROUTE 66 NA KOLE a také dokument Doktor Rybka. Z pozice kameramana a režiséra český národ obšťastňuje reklamami všeho druhu od Clavinu až po mazání na žíly Thermolka a Mentholka. Má za sebou také bezpočet hudebních klipů či firemních filmů. Se svojí ženou Petrou Zindler se věnuje tvorbě vlastních skladeb, jako je například Touha, Tak běž či Noční.

Více na jeho stránkách - www.3creation.eu


Máma/Královna - Petra Zindler

- působí jako zpěvačka v olomouckém divadle. Ztvárnila několik rolí jako například Alenu v NOCI NA KARLŠTEJNĚ, Aničku v muzikálové pohádce O LÍNÝCH STRAŠIDLECH a další operetní role. Její autorské skladby Noční, Anděl, Prší štěstí, Vánoční čas či Supergirl hraje rádio Rubi, rádio Petrov, rádio Kiss Publicum či Český rozhlas Olomouc. Stala se také hlasem celostátních reklam jako je Nadrain nebo Priessnitz mazání na žíly. Do jejího repertoáru patří jak jazz, country, populární hudba tak i skladby klasické hudby. Její písničky si můžete poslechnout na jejích www stránkách: www.petrazindler.com


Anička/Princezna - Natálka Němcová

- je aktivní youtuberkou i herečkou a zpěvačkou a pochází z Prahy. Aktivně působí v Hudebním divadle Karlín - hrála a zpívala malou Bonnie v Bonnie &Clyde, mladou Anetu v Čase růží, v muzikále Šrek - malou Fionu, ve Studiu Dva měla menší role v Evitě, Děvčátku, Vánoční Koledě. V TV natočila Skautskou poštu. V pěvecké soutěži Sanrémo junior v 10 letech byla druhá. Žije pro divadlo , zpěv a herectví .


Děda/Čert - Ivo Melkus

Absolvent AMU v Praze, dlouholetý sólista opery Opavského divadla, člen opery olomouckého divadla. Začínal ve Státním divadle Brno a za svou dlouholetou praxi ztvárnil nespočet hlavních i vedlejších rolích ve významných operetních i operních kusech a to zejména v angažmá Opavského divadla. Namátkou se jedná o tyto role: Jirka z Čert a Káča, Hrombác z opery Lékař a lékárník

C. Ditterse, Benda z opery Jakobín A. Dvořáka, Spoletta z opery Tosca G. Pucciniho, Vašek a Principál za Smetanovy Prodané nevěsty, Ramiro v opeře Zahradnice z lásky W.A.Mozarta. V operetách velké množství převážně mladokomických rolí: Franjo Svečak - Vinobraní, Boni - Čardášová Princezna, Toníček - Perly panny Srerafínky, Popiel - Polská krev, Herman - Rose-Marie, Koloman Župan - Hraběnka Marica, i v němčině - reprezentace divadla na zahraničním zájezdu.